Loading...
Error

[Газета] Українська громада № 23 [Орган Українськой Національної Думки, Луцьк (Луцк), 1927, PDF][UKR]

Ответить на тему

 | 

 
Автор Сообщение

Андрей14

Українська громада (Украинское общество)

Тип издания: Газета
Подзаголовок: Орган Українськой Національної Думки
Язык: Украинский
Место издания: Луцьк (Луцк)
Учредитель: М. Черкавський
Годы издания: 1926-1929
Периодичность: Еженедельно
Формат: PDF
Качество: Сканированные страницы
Количество страниц: 6 (формата А3)

Список номеров в наличии:
Українська громада № 23 (30), 12.06.1927

Сканировал: Андрей14

Описание:
11 липня 1925 р. у Львові відбувся з’їзд Українського Національно-Демократичного Об’єднання (УНДО). Частина української інтелігенції з Волині на чолі з Черкаським пристає до новоутвореного формування, котре за мету вважає здобуття соборної незалежної демократичної Української держави обстоює самовизначення українського народу на всіх етнічних землях. Сенатор М. Черкавський засновує, видає і певний час редагує у Луцьку дві українські газети – “Громада” (1925-1926 рр.) й “Українська Громада” (1926-1929 рр.), – які відіграли значну роль у розвитку національної свідомості українців.

Ідеї соборності, незалежності, самоврядування, розвитку українського шкільництва, вимоги забезпечення особистої свободи, свободи віросповідання, всіх суверенних прав українського народу знаходять відображення у тижневику “Українська Громада”. Тижневик, для керівництва яким видавець приїздить щотижня з Кременця до Луцька, виходить як орган “української національної думки”, відомий за кордоном. Із Франції та Німеччини надходять пропозиції про співпрацю. М. Черкавський керує “Українською Громадою” на засадах понадпартійності та надкласовості, від яких старається не відстати і в діяльності серед мас.
Download
Для скачивания .torrent файлов необходима регистрация
Сайт не распространяет и не хранит электронные версии произведений, а лишь предоставляет доступ к создаваемому пользователями каталогу ссылок на торрент-файлы, которые содержат только списки хеш-сумм
Показать сообщения:    
Ответить на тему