Loading...
Error

Українські колядки [1916, Поетично-пісенні народні твори, DjVu]

Ответить на тему

 | 

 
Автор Сообщение

cap_N

Українські колядки

Год выпуска: 1916
Жанр: Поетично-пісенні народні твори
Издательство: "Союз визволення України", Відень
Формат: DjVu
Качество: Сканированные страницы
Количество страниц: 40
Описание: Колядки — величальні пісні українських хліборобів, пов'язані з давнім культом Сонця. Предки українців відзначали три фази Сонця — весняне рівнодення, літнє і зимове сонцестояння. Молоді люди перевдягались і ходили по дворах співати колядки, бажаючи добробуту господарям. Іноді отримані від господарів подарунки — печиво, коровай тощо — називалися Колядою.

Згодом, із появою християнської релігії обряд колядування був приурочений до Різдва Христового і в колядках з'явились біблійні і світські мотиви. Традиція колядування збереглася й до сьогодні. Як тільки на небі з'являється перша зоря — розпочинається Свята Вечеря, а діти збираються гуртомі йдуть вітати усіх колядками з народженням Христа.

Зараз в Україні Коляда асоціюється перш за все з колядками, які співають власне на свято Різдва Христового (6-7 січня за старим стилем). Але небагато хто знає, що спочатку ці колядки співалися Коляді на його Різдво.

Кращі колядки збереглися в Галичині та Закарпатті. Велику стійкість виявили святочні обряди, багато в чому зазначені рисами язичницької давнини, що нагадують як про вшанування новонародженого сонця, так і про культ предків.
Download
Для скачивания .torrent файлов необходима регистрация
Сайт не распространяет и не хранит электронные версии произведений, а лишь предоставляет доступ к создаваемому пользователями каталогу ссылок на торрент-файлы, которые содержат только списки хеш-сумм
Показать сообщения:    
Ответить на тему